Kapituła Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek wraz z Komitetem Organizacyjnym podjęła decyzję o ogłoszeniu III edycji Konkursu.

Oceniane będą publikacje, które powstały i ukazały się w 2013 r. Termin zgłaszania prac do Konkursu upływa 15 stycznia 2014 r.

Szczegóły dotyczące konkursu, regulamin i formularz zgłoszeniowy

Konkurs ma charakter otwarty, ale szczególnie będą uwzględniane problemy związane z historią województwa śląskiego i jego obecnymi zmianami i wizjami przyszłości, co do miejsca i roli regionu w Polsce i Unii Europejskiej.

 

Dla autora najwartościowszej publikacji poświęconej Województwu Śląskiemu - nagroda wynosi 50 tys. zł. Organizator Konkursu zastrzega sobie możliwość innego podziału nagród.

Laureatów Konkursu wyłoni Kapituła w składzie: Mirosław Sekuła - marszałek Województwa Śląskiego (przewodniczący), prof. Wiesław Banyś - rektor Uniwersytetu Śląskiego, prof. Krystyna Doktorowicz - prodziekan Wydziału Radia i Telewizji UŚ, Kamil Durczok - szef Faktów TVN, Anna Sekudewicz - reportażystka Polskiego Radia, Jan Dziadul - publicysta Polityki i Andrzej Zydorowicz - publicysta i komentator sportowy.

Wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek zginęła 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Była wybitną dziennikarką Polskiego Radia w Katowicach, współpracowała z prasą i telewizją. Była autorką wielu akcji i inicjatyw społecznych, związanych przede wszystkim ze zdrowiem i pięknem języka polskiego; to pomysłodawczyni ogólnopolskiego dyktanda z ortografii i świetnej zabawy - corocznych zjazdów Krystyn. Kiedy już zaangażowała się w politykę, to uprawiała ją bez uprzedzeń i podziałów, bez fauli i kantów.

Serdecznie zapraszam
w imieniu Kapituły
Marszałek Województwa Śląskiego

Aktualności

O Patronce

bochenek

Krystyna Bochenek urodzona 30 czerwca 1953 roku w Katowicach, zmarła 10 kwietnia 2010 roku
w Smoleńsku. Od 1976 roku
dziennikarka i publicystka Polskiego Radia Katowice,
w latach 2002 - 2004 dyrektor kreatywny Radia Katowice.

więcej

Laureaci

Patroni

Dziennik Zachodni

Go Niedzielny


Nasze miastoPR Katowice

Radio eM


lskie


Silesion

Teatr lskiTrybuna Grniczatvp3 katowicetvs Wyborcza
Copyright Ogólnopolski Konkurs Dziennikarski im. Krystyny Bochenek 2014 realizacja: cutberry.com