Kapituła Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek wyłoniła nominowanych do nagrody

Spośród filmów, materiałów radiowych oraz publikacji prasowych i internetowych, które wpłynęły w trzeciej edycji konkursu, wybrano prace pięciorga autorów, wśród których znajduje się zwycięzca wyłoniony przez Kapitułę. Główną nagrodą jest 50 tys. zł.

Nominowani do nagrody (w kolejności alfabetycznej):

• Dagmara Drzazga „Muzyka i cisza" (TVP Kultura, 2.12.2013)
  • Dariusz Kmiecik „Artur Hajzer. Subiektywnie" (TVN 24, 28.09.2013)
  • Dariusz Kortko „Zakładanie twarzy" (materiał współautorski z Judytą Watołą „Duży Format, 19.12.2013)
  • Anna Malinowska, Judyta Watoła „Ołowiane dzieci człapią jak bociany" (Gazeta Wyborcza, 18.10.2013)
  • Bartosz Panek „Chcę więcej" (Polskie Radio, Program 2, 25.11.2013)

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek oceniane były prace, które powstały i ukazały się w 2013 roku. Do konkursu zgłoszono 43 materiały dziennikarskie (21 telewizyjnych, 17 prasowych i 5 radiowych).

Kapituła konkursu w składzie: Andrzej Zydorowicz, dziennikarz, działacz samorządowy (przewodniczący – wyznaczony przez Marszałka Województwa Śląskiego), prof. Krystyna Doktorowicz, dziekan Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Anna Sekudewicz, zastępca redaktora naczelnego Polskiego Radia Katowice, prof. Wiesław Banyś, Rektor Uniwersytetu Śląskiego, Jan Dziadul, dziennikarz „Polityki", Kamil Durczok, szef „Faktów" TVN dokonała oceny prac, które przeszły etap oceny formalnej.

Ogłoszenie zwycięzcy oraz uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 12 kwietnia br. o godz. 15.00 w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach (Scena w Malarni).