Bartosz Panek z Polskiego Radia zdobywcą Grand Prix w konkursie dziennikarskim im. K. Bochenek

Ogłoszono wyniki III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się na Scenie w Malarni Teatru Śląskiego w Katowicach. Nagrody wręczył marszałek Mirosław Sekuła. W uroczystości uczestniczyła minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska, senator Bogusław Śmigielski, przedstawiciele władz województwa śląskiego oraz środowisk kultury i nauki.

„Mamy dziś święto dziennikarzy. Musimy troszczyć się o dobre, mądre dziennikarstwo, które wzrusza i pozwala nam lepiej żyć. Jestem przekonany, że kapituła dokonała właściwego wyboru spośród zgłoszonych prac. Życzę, by każdy ubogacił się tym, co kryją w sobie nominowane do nagrody materiały. Wszystkim wyróżnionym składam gratulacje" – powiedział marszałek Mirosław Sekuła.

 

Główną nagrodą w konkursie jest 50 tys. zł. Kapituła Konkursu, korzystając z uprawnień regulaminowych, postanowiła o podziale nagrody i wyróżnieniu trzech materiałów dziennikarskich. Zdobywcą I miejsca i nagrody w wysokości 25 tys. zł został Bartosz Panek za audycję „Chcę więcej" wyemitowaną w Programie 2 Polskiego Radia. Druga nagroda w wysokości 15 tys. zł trafiła do Dariusza Kmiecika z TVN za materiał filmowy pt. „Artur Hajzer. Subiektywnie". Trzecie miejsce i nagrodę w wysokości 10 tys. zł otrzymał Dariusz Kortko za artykuł prasowy pt. „Zakładanie twarzy" przygotowany wraz z Judytą Watołą, opublikowany w „Gazecie Wyborczej". Wśród nominowanych do nagrody znalazły się ponadto: materiał filmowy „Muzyka i cisza" w reżyserii Dagmary Drzazgi oraz artykuł prasowy pt. „Ołowiane dzieci człapią jak bociany" autorstwa Anny Malinowskiej i Judyty Watoły.

Zwycięzców wyłoniła Kapituła konkursu w składzie: prof. Krystyna Doktorowicz, dziekan Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Anna Sekudewicz, zastępca redaktora naczelnego Polskiego Radia Katowice, prof. Wiesław Banyś, Rektor Uniwersytetu Śląskiego, Jan Dziadul, dziennikarz „Polityki", Andrzej Zydorowicz, dziennikarz, działacz samorządowy oraz Kamil Durczok, szef „Faktów" TVN.

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek oceniane były prace, które powstały i ukazały się w 2013 roku. Do konkursu zgłoszono 43 materiały dziennikarskie (21 telewizyjnych, 17 prasowych i 5 radiowych).

Aktualności

O Patronce

bochenek

Krystyna Bochenek urodzona 30 czerwca 1953 roku w Katowicach, zmarła 10 kwietnia 2010 roku
w Smoleńsku. Od 1976 roku
dziennikarka i publicystka Polskiego Radia Katowice,
w latach 2002 - 2004 dyrektor kreatywny Radia Katowice.

więcej

Laureaci

Patroni

Dziennik Zachodni

Go Niedzielny


Nasze miastoPR Katowice

Radio eM


lskie


Silesion

Teatr lskiTrybuna Grniczatvp3 katowicetvs Wyborcza
Copyright Ogólnopolski Konkurs Dziennikarski im. Krystyny Bochenek 2014 realizacja: cutberry.com