Niestety najgorsze obawy się potwierdziły. Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Dariusza Kmiecika (reportera Faktów TVN)

oraz jego żony Brygidy Forsztęgi–Kmiecik (dziennikarki TVP Katowice) i ich 2-letniego syna Remigiusza, którzy zginęli tragicznie podczas wybuchu gazu w katowickiej kamienicy.

Podczas zeszłorocznej, III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek Dariusz Kmiecik zdobył II miejsce, za wspaniały reportaż "Artur Hajzer subiektywnie", za który otrzymał także nagrodę podczas 11. Krakowskiego Festiwalu Górskiego.

 

Dariusza Kmiecika wspominał jego szef - Kamil Durczok na antenie TVN24: "Dariusz zawsze się zastanawiał, czy to, co zrobił jest dość dobre, żeby pokazywać to ludziom. Czy może jeszcze do kogoś nie pojechać na rozmowę? Może coś dodać? Może czegoś brakuje? Niesamowita skromność".

Jak dodaje Durczok "On był chory na Śląsk i jakakolwiek próba zaproponowania mu, żeby się przeprowadził do Warszawy, była skazana od początku na niepowodzenie." Składamy wyrazy najgłębszego współczucia Rodzinie oraz przyjaciołom Zmarłych...

Materiał filmowy TVN24

Aktualności

O Patronce

bochenek

Krystyna Bochenek urodzona 30 czerwca 1953 roku w Katowicach, zmarła 10 kwietnia 2010 roku
w Smoleńsku. Od 1976 roku
dziennikarka i publicystka Polskiego Radia Katowice,
w latach 2002 - 2004 dyrektor kreatywny Radia Katowice.

więcej

Laureaci

Patroni

Dziennik Zachodni

Go Niedzielny


Nasze miastoPR Katowice

Radio eM


lskie


Silesion

Teatr lskiTrybuna Grniczatvp3 katowicetvs Wyborcza
Copyright Ogólnopolski Konkurs Dziennikarski im. Krystyny Bochenek 2014 realizacja: cutberry.com